З точки зору закону шлюбний договір — взаємна угода пари про порядок користування і розподілу власності і майнових прав, в тому числі тих, які виникнуть в майбутньому.

Український варіант шлюбного контракту суттєво відрізняється від західних аналогів. Зокрема, законом заборонено прописувати в договорі питання, що стосуються особистого життя чоловіка, виховання дітей, обмежувати цивільні права і свободи особистості.

Для чого ж передбачений такий договір? Найчастіше він носить характер мирової угоди на стадії розлучення: щоб уникнути судових позовів, подружжя письмово домовляється про порядок поділу майна. Укласти шлюбний договір в Дніпрі та області можна в будь-якій нотаріальній конторі, приватній або державній. Нотаріус запропонує вам зразок договору, однак майте на увазі, що від змісту цього документу багато в чому залежить ваше матеріальне становище, а також відсутність можливих претензій в майбутньому, тому формування грамотного змісту договору, що враховує ваші особисті інтереси, краще довірити досвідченому адвокату.

Закон дозволяє парі укладати контракт і до реєстрації шлюбу. Такий документ зазвичай підписують ті, кому є що ділити, а також особи, які мають дітей від попередніх шлюбів: в договорі можна відобразити розподіл власності між чоловіком і дружиною, а також порядок розподілу майна і доходів в майбутньому.