За загальним правилом активи подружжя вважаються сумісною власністю. У деяких випадках закон вимагає виділу частки одного або обох подружжя, наприклад, при стягненні боргів фізичної особи-підприємця; іноді виділ часток ініціюють самі власники. Поділ майна подружжя допускається і в шлюбі.
Найсприятливіший, хоча і рідкісний варіант — добровільний: чоловік і дружина звертаються до нотаріуса і укладають угоду. Якщо ж взаєморозуміння в цьому питанні досягти не вдається, тоді саме час звернутися до адвоката.
Примусовий поділ майна подружжя у Дніпрі
У шлюбі розподіл власності, як правило, проводиться за необхідності, і подружжю вдається дійти згоди з важливих пунктів, тоді як при розірванні шлюбу частіше виникають спірні майнові питання, які передаються на розгляд суду.
Сімейним кодеком України встановлено принцип рівності часток подружжя, проте в процесі розгляду справи суд може прийняти до уваги і особливі обставини, які вплинуть на підсумкове рішення. Наприклад, одна зі сторін, яка вклала особисті кошти в придбання об’єкта власності, може отримати більшу частку при розділі.
Якщо в спільному володінні знаходиться житло, то вкрай необхідно звернутися до адвоката щодо поділу нерухомості, оскільки оцінка об’єкта, виділення часток проводиться з дотриманням спеціальних нормативів, в тому числі, з урахуванням інтересів неповнолітніх дітей.
Що включають послуги адвоката щодо поділу майна:
- усні консультації, в тому числі попередні;
- складання письмових висновків з нестандартних питань, оформлення адвокатських запитів;
- підготовка позовів, зустрічних позовів, заперечень та інших документів, необхідних для ведення судового процесу;
- представництво клієнта в суді;
- захист ваших інтересів на окремому етапі або протягом всієї процедури розподілу майна.