Мати або батько неповнолітнього, так само як і батько й мати, можуть бути позбавлені прав на дитину у випадках, визначених у законі, а саме: при ухиленні від утримання, виховання дитини, відмову від неї, зловживанні своїми правами, при загрозі життю та здоров’ю дитини з боку одного або обох батьків і в інших випадках порушення інтересів дитини.
Позбавлення батьківських прав здійснюється тільки через суд. Ініціювати процедуру може коло осіб, зазначених у Сімейному кодексі України, в тому числі, батько/мати неповнолітнього, його представник (опікун, піклувальник). При зверненні до суду від імені органів опіки і піклування складання позову проблеми не становить. Якщо ж заяву подає другий з батьків або інший близький родич дитини, то оформлення позовних вимог краще довірити адвокату, оскільки від грамотного викладу обставин справи та надання доказів безпосередньо залежить успіх судового процесу.
Не виключено, що відповідач байдуже поставиться до процесу і навіть не з’явиться в судові засідання, але буває і так, що відповідач завзято і наполегливо доводить безпідставність претензій позивача, і тоді для перемоги в справі від вас знадобиться впевнена правова позиція. А, можливо, позов пред’явили до вас і ви вважаєте його несправедливим? В обох випадках допомога кваліфікованого адвоката щодо позбавлення батьківських прав стане незамінною.
АО Dniprolex співпрацює з кращими фахівцями в сфері сімейного права, в питаннях позбавлення батьківських прав у Дніпрі та області. Ми гарантуємо не тільки повноцінну юридичну підтримку на всіх етапах спору, а й повну конфіденційність отриманої інформації в такому делікатному питанні.