Найпоширеніший випадок, при якому проводиться визначення порядку спілкування з дитиною — фактичне припинення сімейних відносин між батьком і матір’ю неповнолітнього. Офіційно шлюб може бути не розірвано, проте той з подружжя, з яким проживає дитина, чинить перешкоди її спілкуванню з іншим — найчастіше їм виступає батько. В такому випадку виникає суперечка, адже згідно з нормами Сімейного кодексу України діти мають право рівноцінно спілкуватися як з матір’ю, так і з батьком.

Не тільки батьки, а й інші родичі — дідусь і бабуся, дядько, тітка, брати і сестри — мають право на спілкування з дитиною, відповідно, вони теж можуть звернутися до органу опіки та піклування, а також до суду з вимогою або позовом до винної особи.

Для визначення порядку спілкування з дитиною спочатку доцільно подати заяву до органу з питань опіки та піклування за місцем знаходження неповнолітнього. Можливо, рішення цього органу буде достатньо, щоб врегулювати розбіжності між сторонами. Якщо ж один з батьків продовжує незаконно перешкоджати спілкуванню дитини з родичами, то необхідно подати позов до районного суду за підсудністю.

Адвокати Dniprolex можуть надати підтримку на будь-якому етапі спору: скласти заяву до органів опіки, судовий позов, підкажуть, які докази необхідно надати суду, допоможуть в їх зборі та оформленні, у фактичному виконанні судового рішення.