202104.03
1

Інструмент боротьби зі шкідливим виробництвом ТОВ «Рокобан»

Цей пост повинен бути цікавий меру Кам’янського та чиновникам, які стверджують, що міська влада не може вплинути на роботу Рокобан.

Ми дещо втомилися читати ниття міськрадівських функціонерів про те, що, мовляв, не можуть вони Рокобан перемогти. Нам з колегами знадобилося півтори години, щоб знайти вірний спосіб уникнути відкриття шкідливого виробництва в місті.

Цікаво, мер був обізнаний про те, що написано нижче? Це вже питання до нього. Або до армії його шанувальників. Особисто я ще раз переконався в правильності свого припущення про замилюванні очей, коли раніше писав про завідомо безперспективний позов, поданому міською радою в Окружний адміністративний суд Києва.

Отже. ТОВ «Рокобан» отримало тільки ліцензію на виробництво по переробці відходів. Однак воно також зобов’язано отримати в Дніпропетровській облдержадміністрації дозвіл на операції з відходами.

Це прямо випливає зі статті 17 Закону про відходи, в якій унормовано, що підприємство зобов’язане мати дозвіл на здійснення операцій з відходами, якщо їх діяльність призводить до утворення відходів, для яких ПЗУВ (Показник Загальна Утворення відходів) перевищує 1000.

Ми проконсультувалися у екологів, які, з огляду на прогнозований Рокобаном обсяг виробництва відходів та речовини, які будуть оброблятися, дали відповідь, що ПЗУВ у Рокобана однозначно і набагато буде перевищувати 1000, а значить вони повинні отримувати дозвіл.

А тепер найважливіше. Згідно ст. 55 Закону «Про охорону навколишнього середовища» здійснення операцій з відходами дозволяється тільки при наявності дозволу та на визначених місцевими радами територіях. (!) Ключове тут — на визначених місцевими радами територіях.

Цьому злегка кореспондують положення п. 38 ч. 1 ст. 26 Закону «Про місцеве самоврядування», згідно з якими міська рада надає згоду на розміщення на території міста .. місць чи об’єктів для розміщення відходів.

Таким чином, якщо територія, на якій планує здійснювати діяльність ТОВ «Рокобан», не визначена міською радою для операцій з відходами, то дозвіл Рокобану видати ОДА не може. Якщо видасть — ось і ефективний предмет судового розгляду.

Якщо ж ця земельна ділянка (провулок Баглійський, 2) вже раніше була призначена для операцій з відходами (поруч звалище, колись могли і визначити), то в такому випадку міська рада може цю ділянку виключити з «відхідної» території.
Це дієвий інструмент боротьби з шкідливим виробництвом. Було б відповідне бажання у міських чиноаників.