202104.03
1

Повернення вкладів зі скандального ABLV-банку Латвії

Можливо, дехто чув про те, як один з найбільших банків Латвії ABLV Bank під тиском уряду ухвалив рішення про самоліквідацію, після початку якої Служба фінансової розвідки країни заблокувала кошти на рахунках багатьох іноземних суб’єктів.

Цих суб’єктів, всіх як одного, запідозрили у фінансуванні тероризму та відмиванні незаконних доходів. При цьому, навіть маючи вагомі і достатні докази законності походження цих коштів, довести цю законність в правовому полі було практично неможливо.

Україна, з її особливостями національної корупції, позаздрила б тому, як свавільно і неаргументовано латвійські урядові та правоохоронні органи «відфутболювали» заяви і скарги клієнтів банку, що ліквідується, залишаючи останніх без будь-яких зрозумілих механізмів захисту.

Вся справа в тому, що за рахунок іноземців, які довірили свої гроші крупному і надійному банку країни ЄС, уряд Латвії вирішив компенсувати свої глобальні дефіцити з фінансуванням першочергових державних програм.

Багато власників великих депозитів з кожним місяцем все більше втрачали надію на повернення своїх грошей. Однак, завдяки першокласній адвокатессі з Риги Daiga Siliņa, з якої я мав честь спілкуватися, деяким вкладникам вдалося зняти арешти з рахунків і повернути кошти. Daiga зуміла організувати відкритий та методичний наступ проти всього бюрократичного держапарату, з жорстким і ефективним засудженням правового свавілля. Так і мають працювати адокати!